3 atrakcje w Dubaju, które warto zobaczyć

Jeżeli wybierasz się do Dubaju na wakacje, oczywiście po pandemii koronawirusa, to zdecydowanie musisz odwiedzić 5 miejsc, które sprawią, że zmienisz zdanie nt. sensu powstania tego miasta! 

Dubai Mall w Dubaju

Wszystko w Dubaju jest duże, luksusowe i ma przyciągać uwagę. Nie inaczej jest również z Centrum Handlowym Dubai Mall, które mieści się niedaleko Burj Khalifa, najwyższego budynku na świecie. Samo centrum handlowe robi piorunujące wrażenie, środek opiewa w luksusy i posiada nieszablonową architekturę. Wewnątrz centrum handlowego znajduje się ogromne akwarium. Jest to jedno z największych centrów handlowych na świecie. 

Wyspa palmowa w Dubaju

Wyspa palmowa w Dubaju to jedno z najbardziej zaskakujących miejsc nie tylko w samym mieście, ale w skali światowej! Sztuczna wyspa w kształcie palmy to miejsce, gdzie znajdziemy luksusowe domy, luksusowe jachty oraz niecodzienne zastosowania inżynieryjne. Sama wyspa powstała przy użyciu piasku pozyskanego z Zatoki Perskiej i skał. Technika tworzenia wyspy opierała się na rozpylaniu piasku i formowania z niego kształtu. Najbardziej popularnymi wśród bogaczy, ale także wśród turystów wyspami są Palma Deirah, czyli Dira, Palma Jebel Ali, czyli Dżabal Ali oraz Palma Jumeirah, czyli Dżamira. 

Najwyższy wieżowiec świata Burj Khalifa w Dubaju

Niewątpliwie jest to najważniejszy obiekt w Dubaju, który przyciąga mnóstwo turystów. Burj Khalifa to wieżowiec, który mierzy 828 metrów wysokości i widać go niemal z każdego miejsca w Dubaju i w okolicy miasta. Budowa została ukończona w 2010 roku. Obiekt liczy 163 piętra, gdzie na szczycie jest położony taras widokowy. W środku znajduje się luksusowy hotel, który został zaprojektowany przez znanego projektanta, Giorgio Armaniego.