Atrakcje kulturalne w Dubaju – Meczet Jumeirah

Dubaj posiada wiele obiektów kulturowych, które sprowadzają co roku miliony turystów. Większość z nich chce zobaczyć miasto, które powstało pośrodku pustyni i stało się ikoną przepychu i luksusu. Jednak są tacy, którzy odwiedzają to miasto w poszukiwaniu doznań kulturalnych, z zakresu architektury i sztuki. Niewątpliwie jednym z takich miejsc pośród atrakcji w Dubaju jest Meczet Jumeirah.

Meczet Jumeirah – poznaj kulturę islamu w Dubaju

Dubaj posiada wiele obiektów architektonicznych, które zapierają dech w piersi, ale zdecydowanie jednym z najważniejszych z nich jest Meczet Jumeirah. “Otwarte drzwi, otwarty umysł”, według takich zasad funkcjonuje ten wspaniały obiekt kultury islamu i zaprasza każdego do zwiedzania. Budynek jest fenomenalny i ludzie różnych wierzeń na pewno docenią jego majestat i piękno architektoniczne.

Meczet Jumeirah – historia

Meczet Jumeirah to zabytek, którego datuje się na 1900 rok. To co widać teraz to rekonstrukcja historyczna, która powstała w 1960 roku na miejscu starego, prawie identycznego budynku. W 1998 roku został przebudowany i aktualnie jest jednym z największych w regionie – może pomieścić do 1200 wiernych. Dla osób, które cenią sobie historię i interesuje ich wartość historyczna architektury to jest to odpowiedni obiekt. Jego architektura nawiązuje do średniowiecznych brył, które wieńczy attyka, natomiast w centralnej części budowli znajduje się wieża, która luźno nawiązuje do latarni morskiej. Niewątpliwie budynek robi piorunujące wrażenie i jest jednym z najważniejszych obiektów turystycznych na mapie Dubaju. 

Meczet Jumeirah – kiedy można zwiedzać i gdzie się znajduje?

W czasach pandemicznych zwiedzanie jest utrudnione, ale normalnie można podziwiać obiekt 6 dni w tygodniu, od godziny 10. Zwiedzanie odbywa się wyłącznie w towarzystwie przewodnika z SMCC (Centrum Porozumienia Kulturowego im. Szejka Mohammeda). Lokalizacja obiektu jest poniżej na mapie Google: