Bitcoin pnie się w górę

Popularność kryptowaluty Bitcoin niezmiennie pnie się w górę. Ostatnio na łamach serwisu zostały opublikowane wpisy dotyczące kryptowaluty Etherum ( zobacz wpis Etherum wraca do gry! ), która również rośnie w siłę oraz Bitcoin i jej  stałych, rekordowych wzrostów. Nie inaczej jest dzisiaj, kiedy pierwszy raz od trzech lat, na świecie istnieje ponad milion aktywnych posiadaczy kryptowaluty Bitcoin! Co to oznacza? Mianowicie, że z dnia na dzień ponad milion nowych adresów aktywnie bierze udział we wzroście popularności Bitcoina oraz generuje coraz to większy popyt na tę kryptowalutę. 

Jak prezentują się dane dotyczące samych adresów?

Dzięki portalowi bithub.pl (https://bithub.pl/kryptowaluty/bitcoin/rekordowa-liczba-aktywnych-adresow-sieci-bitcoin/) wiemy, że około ¾ zarejestrowanych adresów użytkowników “mieści się w przedziale od zera do 0,01 BTC, przy czym ten ostatni jest wart 350 USD. 5 milionów adresów (16%) zawiera od 0,01 do 0,1 BTC, a tylko na 2 milionach adresów zaparkowany jest jeden bitcoin.”

Co więcej z danych, które zostały udostępnione na łamach portalu możemy się dowiedzieć, że tylko jeden adres jest w posiadaniu 100 tysięcy bitcoinów, co w przeciwieństwie do 2017 roku stanowi znaczny regres. Dlaczego? Ponieważ trzy lata temu istniało więcej użytkowników, którzy posiadali znaczne ilości kryptowaluty Bitcoin. 

Jeden użytkownik = jedno konto – to mit!

Z udostępnionych danych wynika, że nie zawsze jeden użytkownik oznacza jedno konto. Widać także, że użytkownicy coraz to chętniej dzielą swój “kapitał Bitcoin” na kilka różnych adresów, co powoduje zwiększenie ilości użytkowników. Oznacza to, że użytkownicy zachowują się racjonalnie i podejmują przemyślane decyzje inwestycyjne dzieląc swój kapitał na mniejsze części.

Co tak naprawdę oznaczają te dane?

Aktywność użytkowników i zainteresowanie kryptowalutą Bitcoin dowodzi faktu, że owa branża staje się bardzo atrakcyjnym kierunkiem inwestowania pieniędzy, w szczególności w dzisiejszych czasach. Oczywiście wzrost z 300 tysięcy unikalnych adresów w pierwszym kwartale 2018 roku, do ponad miliona w dniu dzisiejszym to idealny argument na postawioną wyżej tezę. Nie mniej jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że kryptowaluta Bitcoin stała się czymś więcej niż sezonową ciekawostką.

To co widzimy wśród posiadaczy, podziały kapitału, więcej niż jedno konto czy świadome sprzedawanie i kupowanie z zyskiem kryptowaluty – to wszystko już dawno przestało być zabawą, a dzisiaj mamy do czynienia z poważnym biznesem. Miejmy nadzieję, że na popularności Bitcoin będziemy tylko zyskiwać i nie jest to chwilowa bańka.