Bitcoin trzecim, największym “zatłoczonym obszarem handlowym”

Według menedżerów funduszy globalny kryptowaluta Bitcoin zajmuje trzecie miejsce wśród najbardziej “zatłoczonych obszarów handlowych” pod inwestycje na świecie!

Specjaliści, którzy zarządzają aktywami na całym świecie powoli tracą zaufanie do dolara. Jak możemy wyczytać w wielu opiniach, powszechne jest zachęcanie do poszukiwania alternatywy inwestycyjnej, która opierają się inflacji. Taką alternatywą ma być właśnie Bitcoin. 

Nowe badanie przeprowadzone wśród globalnych menedżerów funduszy pokazuje, że Bitcoin wspiął się w rankingach inwestycyjnych, pokonując tradycyjne inwestycje, takie jak złoto i obligacje. Znalazł się on na trzecim miejscu na ogólnej liście, nazwanej przez 15% respondentów najbardziej “zatłoczonym miejscem do inwestycje”.

Ankieta Global Fund Manager została przeprowadzona przez Bank of America, Merrill Lynch, w okresie od 4 do 10 grudnia. Zadał on  217 osobom zarządzającym funduszami, którzy są  łącznie odpowiedzialnymi za aktywa o wartości 534 mld USD, serię pytań związanych z trendami w zachowaniach inwestorów.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Bitcoin pojawił się w miesięcznym sondażu Bank of America. W grudniu 2017 roku, Bitcoin znalazł się na czele listy najbardziej poszukiwanych inwestycji, około 32% respondentów, których pytano o kryptowalutę padła odpowiedź, że “jest to jeden z tych obszarów, gdzie zdecydowanie warto inwestować”. 

Tak więc pasmo sukcesów powinno tylko poprawić ostatnie wyniki i w zbliżającym się wielkimi krokami roku 2021 zapewne będziemy świadkami kolejnych rekordów.