Bitcoin w 2021 za 60000 dolarów?!

Kryptowaluta Bitcoin (BTC) według analiz i prognoz specjalistów z investing.com od może osiągnąć w 2021 roku wartość ok. 60 tysięcy dolarów! Niewątpliwe jest to związane z niezwykłą popularnością kryptowaluty, dzięki rekordowym notowaniom w roku

Według Jesse Cohena, jednego ze starszych analityków z investing.com w 2021 roku możemy być świadkami wzrostu wartości Bitcoina do 60 tysięcy dolarów. Według niego wzrost ten może być napędzany z dwóch stron – inwestorów instytucjonalnych oraz wsparcia finansowego, tzw. pompowania środków do globalnego systemu finansowego, czego autorami mają być banki centralne, takie jak np. Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych. 

Rekordowe wzrosty Bitcoin w 2020 będą kontynuowane w 2021?

“Po rekordowym roku 2020, w którym Bitcoin skoczył o ponad 300%, Bitcoin wygląda na to, że pozostanie silny w 2021 r., ponieważ więcej inwestorów detalicznych – i dużych nabywców instytucjonalnych – wchodzi na rynek […] Dla tych, którzy już są na rynku, obowiązującą strategią pozostaje HODL […] Pierwsi początkujący inwestorzy znaleźli drogę do wielu aktywów postrzeganych jako ryzykowne, w tym Bitcoin”.

Uwagi Jesse Cohena są skorelowane z nową ankietą związaną z kryptowalutami przeprowadzoną przez Investing.com. Zgodnie z 63% respondentów w UK planuje zakup Bitcoinów w 2021 roku. Ponad 60% z 800 respondentów stwierdziło również, że wierzą, że Bitcoin wzrośnie powyżej $60,000 w 2021 roku.

Wraz ze wzrostem Bitcoina rosną również obawy

Pomimo rosnącej pewności co do rajdu Bitcoina w 2021 roku, istnieje wiele obaw dotyczących otaczającego klimatu regulacyjnego. “Wraz z przejściem Bitcoina do głównego nurtu i przyciągnięciem większej uwagi, prawdopodobnie przyciągnie on dalszą kontrolę ze strony organów regulacyjnych w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji” – powiedział Cohen. Cohen jest szczególnie zaniepokojony wpływem nowej administracji prezydenckiej Stanów Zjednoczonych. “Droga do przodu może jednak niekoniecznie być tak gładka jak później. Spodziewam się cofnięcia” – dodał Cohen.

Co dalej z Bitcoinem?

Jak widać analityki kryptowalut zapowiadają dalsze wzrosty, ale mają również obawy co do stabilności wartości kryptowaluty Bitcoin. Niewątpliwym faktem jest, że rok 2020 był przełomowy i wiele na to wskazuje, że Bitcoin nie powiedział ostatniego słowa. Nie mniej jednak warto sondować nowe informacje od analityków, co również przekazuję na stronie.