Byłem gościem w “Fast lane” i opowiedziałem o swoich występach w Ferrari Challenge

Roman Ziemian, jeden z debiutantów w tym sezonie, z grupy wyścigowej Octane 126, był gościem “Fast Lane” 13 listopada bieżącego roku. Polski kierowca opowiedział o sobie i o swoich pasjach, które są ściśle związane z Ferrari oraz muzyką klasyczną i mecenatem sztuki. Poniżej wywiad z kierowcą wyścigowym Roman Ziemianem:

To Twój pierwszy rok w Ferrari Challenge. Dlaczego zdecydowałeś się wziąć udział w tym cyklu?

“Dołączyłem do rodziny Ferrari kilka lat temu. W przeszłości ścigałem się z innymi markami, ale potem przyciągnęła mnie magia tej marki”.

Jak zaczęła się twoja pasja do wyścigów?

“Przez długi czas ścigałem się z innymi samochodami w kategoriach półprofesjonalnych. Po wypadku musiałem zrezygnować z tego sportu, ale szybko zdałem sobie sprawę, że nie mogę się obejść bez adrenaliny, którą czułem na torze. Sport samochodowy zawsze był moim marzeniem”.

Który tor był dla Ciebie najbardziej interesujący, a który najbardziej Ci się podobał?

“Z przyjemnością ścigałbym się w Abu Dhabi. Spędzam część roku w Dubaju, więc dla mnie byłoby to jak ściganie się w domu. Jeśli chodzi o tor, który najbardziej podobał mi się, powiedziałbym na razie Mugello.

Jak opisałbyś swój styl jazdy? 

“Podczas moich dwóch pierwszych wyścigów, czułem się zastraszony. Nie tylko inni kierowcy jechali naprawdę szybko, ale bałem się utrzymać zbyt dużą prędkość. Nie chciałem się zbytnio zbliżać do auta z przodu i nie mogłem znaleźć odwagi, by wyprzedzić rywali. W Mugello było inaczej. To był pierwszy wyścig, w którym odważyłem się i wyprzedziłem siedmiu rywali. Wcześniej byłem dżentelmenem, przepuszczałem najszybszych kierowców, teraz chcę spróbować być bardziej agresywny”.

Jak się przygotowujecie przed wyścigiem? Wielu kierowców korzysta z muzyki klasycznej.

“Kocham muzykę klasyczną. Studiowałem w konserwatorium, a teraz mam wielu przyjaciół, którzy są muzykami lub kompozytorami. Kocham skrzypce, na przykład. Ale przyznaję, że słucham też dużo rocka i popu”.

Źródło wywiadu: https://www.ferrari.com/en-EN/corse-clienti/articles/fast-lane-roman-ziemian