Co ma wspólnego Dubaj i Ferrari?

Wiele osób, które interesują się sportami motorowymi oraz motoryzacją, ze szczególnym kierunkiem na sportowe samochody doskonale wie, że Ferrari i Dubaj mają wiele wspólnego. Co zatem czyni Dubaj potencjalną stolicą włoskiej marki?

Wycieczka do Dubaju to idealny kierunek dla fanów motoryzacji

Nie od dzisiaj wiadomo, że w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Zabi, możemy spotkać na ulicy luksusowe samochody. Wielu zamożnych dubajczyków posiada w swojej kolekcji takie samochody jak Bentley, Aston Martin, Lamborghini czy właśnie Ferrari. Może wydawać się, że ta ostatnia marka ma szczególne względy w stolicy luksusu i bogactwa. Jakie?

Wycieczka do Dubaju? Koniecznie odwiedź Ferrari World Abu Dhabi

Będąc fanem włoskiej marki, która pochodzi z Maranello, jednym z obowiązkowych kierunków wakacyjnych powinien być Dubaj. Dlaczego właśnie to Emiraty Arabskie, a dokładnie Abu Zabi? Na terenie stolicy mieści się jeden z największych parków rozrywki dla fanów włoskiej motoryzacji. Mowa tutaj o Ferrari World Abu Dhabi, które zostało wybudowane w listopadzie 2010 roku. Było to nie lada wydarzenie, ponieważ w inauguracji otwarcia gośćmi honorowymi byli członkowie rządu Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a także ówcześni członkowie zespołu Ferrari F1 TEAM, Fernando Alonso i Felipe Massa. 

Co znajduje się na terenie Ferrari World Abu Dhabi i dlaczego musisz go odwiedzić?

Napisać, że jest to największy na świecie zamknięty park tematyczny dla fanów Ferrari to za mało. Na terenie obiektu znajdują się m.in wirtualne tory wyścigowe, fabryka Ferrari oraz symulatory wyścigowe. Oczywiście na terenie samego parku znajdują się wystawy luksusowych samochodów Ferrari oraz kolejka górska, która jest najszybszą na świecie, ponieważ osiąga bagatela 240k/h! Inną ciekawą atrakcją jest maszyna G-Force, która poniekąd symuluje przeciążenie jakiego doświadczają kierowcy F1, mianowicie wystrzeliwuje śmiałków na wysokość ponad 60 metrów, gdzie towarzyszy im przeciążenie rzędu ok. 4G. To tylko kilka elementów, które warto zwiedzić w trakcie wycieczki do parku tematycznego!