Debiut w Ferrari Challenge Europe

W pierwszy weekend lipca 2020 roku Roman Ziemian jako debiutant wziął udział w Ferrari Challenge Europe. Początki są stresujące dla każdego, w tym Romana, który nie spodziewał się tak ogromnego obciążenia fizycznego. Nie pomagała też pogoda – intensywne upały we włoskiej Imola potęgowały uczucie zmęczenia.

„Nigdy bym nie pomyślał, że wyścig może być tak trudny. Po półmetku zacząłem liczyć okrążenia między mną a flagą w szachownicę, ponieważ zaczynało mi brakować energii ”. – przyznał.

Debiut w Ferrari
Debiut w Ferrari

Roman Ziemian nie poddaje się. Jego pasja i wytrwałość doprowadziły go do dalszego treningu i ćwiczeń, aby dać z siebie wszystko w następnych wyścigach. Duch sportu i samozaparcie to podstawowe cechy dla początkujących, aby osiągnąć sukces.

Roman Ziemian jest wielkim fanem sportów ekstremalnych i motoryzacją interesuje się od dawna. Po latach obserwacji zawodów jako kibic postanowił spróbować swoich sił jako kierowca. Włożył dużo energii i energii w trening i obiecuje ciężej pracować, aby rozwijać się jako kierowca Ferrari. Jak podkreśla Roman, w biznesie i sporcie wyznaje podobne wartości – szybkość i technologię. Właśnie dlatego w sportach napędzanych adrenaliną czuje się jak w domu.

Driver Ferrari Mecenat sztuki Stradivarius