Etherum wraca do gry!

Ethereum (ETH) druga co do wielkości kryptowaluta po raz pierwszy od trzech lat przekroczyła 1 200 dolarów. Zyski były w dużej mierze napędzane przez zbieg podstawowych czynników, w tym paraboliczny rajd Bitcoina, przewidywania dotyczące kontraktów terminowych ETH i rosnący sektor DeFi. 

Cena ETH przekracza już 1200 dolarów

Wartość Ethereum osiągnęła szczytową wartość 1 223,84 USD na Bitstampie, najwyższą od stycznia 2018 roku. W ciągu ostatniego tygodnia kryptowaluta wzrosła o ponad 60%, co pozwoliło na osiągnięcie wartości 135 mld USD całkowitego limitu rynkowego.

Kurs wymiany ETH/USD poprzez TradingView

Przy obecnym tempie kryptowaluta Ethereum wydaje się być gotowa, aby pobić swój  kolejny rekord, 1 432,88 dolarów. Jak prognozują specjaliści może to nastąpić lada dzień maksymalnie do tygodnia czasu. 

Wzrosty Ethereum to jedno, ale Bitcoin nadal jest TOP1 na rynku kryptowalut

Wraz z rosnącą popularnością 2021 r., grawitacyjne przyciąganie Bitcoina na szerszym rynku nasiliło się. Flagowa kryptowaluta osiągnęła właśnie rekordowe 37150 dolarów i nadal rośnie!

W ciągu ostatniego miesiąca Bitcoin wzrósł o prawie 90% ze względu na rosnące zainteresowanie instytucji i ograniczenie podaży. Ethereum i inne aktywa cyfrowe zyskały na dynamice lidera. W rzeczywistości, istnieją pewne dowody sugerujące, że inwestorzy instytucjonalni obserwują Ethereum w miarę jak handel Bitcoinami staje się coraz bardziej zatłoczony graczami z głębszymi kieszeniami.