Global Village – rozrywkowe centrum świata w sercu Dubaju

Dubaj od dawna pręży muskuły i stara się uchodzić za centrum światowej gospodarki, turystyki i przepychu. Ten ostatni element wydaje się już osiągnięty, ale teraz, za sprawą licznych nowych inwestycji oraz perełek architektury Dubaj zmierza do postrzegania go jako centrum światowej turystyki. Nie może być inaczej skoro w Dubaju znajduje się Global Village!

Czym jest Global Village?

Global Village to stworzone na specjalny potrzeby miasteczko. Obiekt został otwarty z okazji festiwalu, który nosił taką samą nazwę jak obiekt. W “globalnej wiosce” możemy zapoznać się z wieloma kulturami świata i przyjrzeć się bliżej czym się charakteryzują oraz jakie mają tradycje. Zwiedzający mogą liczyć na elementy kultury i sztuki, m.in tańca, muzyki, malarstwa czy rzeźbiarstawa z różnych stron globu oraz skosztować regionalnych produktów z takich krajów jak Tajlandia, Japonia czy Rosja, a nawet Włochy.

Architektura globalnej wioski

Sam obiekt jest niezwykle atrakcyjny. Globalna wioska jawi się wieloma kolorami, które zachęcają do zwiedzających do fotografii, zwiedzania oraz tworzenia wspaniałych wspomnień z tego oryginalnego miejsca. Wśród najciekawszych elementów globalnej wioski zdecydowanie warto wymienić takie pawilony jak Afgański, gdzie znajdziemy futra i antyki z tego kraju, a także luksusowe perskie dywany prosto z Iranu czy wyroby rękodzielnicze z Afryki i tradycyjne stroje regionalne z Arabii Saudyjskiej. 

Co oprócz zwiedzania?

Wieczorami miejsce żyje, ponieważ odbywają się w nim liczne koncerty czy pokazy kulturowe. Każdy turysta, który chce odwiedzić to miejsce musi liczyć się z zakupem biletu w kwocie 15 AED. Gorąco polecam miejsce, ponieważ łączy wiele kultur i ciekawych miejsc, które zebrane w jednym miejscu stanowią niesamowity pokaz kolorytu świata i różnych cywilizacji.