Nowy kalendarz Ferrari Challenge?

Moja zeszłoroczna przygoda z wyścigami Ferrari Challenge pozostawiła u mnie miłość do sportów motorowych i poniekąd spowodowała stałe zainteresowanie serią. Stąd śledzę aktualne wydarzenia i nadzieją na lepsze czasy wypatruję kalendarza wyścigowego Ferrari Challenge 2021.

Niedawno na stronie https://www.ferrari.com/ pojawił się wpis dot. nowego kalendarza. Zatem nowe daty przesuwają koniec sezonu do Abu Dhabi w pierwszym tygodniu stycznia.

Samochody 488 Challenge Evo będą miały swój pierwszy występ od 20 do 22 sierpnia w Yeongam, Korea Południowa, przed przeniesieniem do Sepang w Malezji od 17 do 19 września. Runda w Singapurze 3 października, w której obok Formuły 1 pojawi się seria wyścigów samochodowych Prancing Horse, poprzedzi weekend Finali Mondiali w Mugello od 4 do 7 listopada. Ostatnie dwa wyścigi odbędą się na Bliskim Wschodzie, w Bahrajnie (tbc), od 9 do 11 grudnia, i Abu Dhabi, od 6 do 8 stycznia.

Odwołanie Ferrari Racing Days planowanych początkowo w Chinach i Japonii, oznaczało również konieczność zmiany XX Programów i kalendarza F1 Clienti. Dwie azjatyckie imprezy zostaną zastąpione jedną, która odbędzie się 25 i 26 maja w Brnie, w południowomorawskim regionie Republiki Czeskiej.

Jak widać nie tylko w innych sportach motorowych kalendarz jest mocno nietypowy, ale to tylko sprawia, że aktualny rok będzie ekscytującym!