Od dzisiaj można zakupić w USA samochód marki Tesla za Bitcoiny!

Elon Musk, znany biznesmen i założyciel marki Tesla oraz znany celebryta ogłosił dzisiaj rano, że za samochody marki Tesla można płacić kryptowalutą Bitcoin! Pierwszy raz o wspomnianej wyżej informacji poinformował na początku roku, kiedy to firma zakupiła za 1.5 mld. dolarów ok. 43 tysięcy bitcoinów. 

[Więcej informacji tutaj -> https://www.tesla.com/support/bitcoin]

Nowa era zakupów drogich samochodów?

Godzina 8:00, 24 marca 2021 roku przejdzie do historii jako dzień, w którym za luksusowe dobro można zapłacić kryptowalutą Bitcoin. Pierwsza reakcja na rewelacje zza oceanu to wzrost notowania o 900 dolarów w górę. Wielu analityków upatrywało w słowach miliardera, Elona Muska blefu dot. możliwości finansowania zakupu samochodu za pomocą kryptowaluty…do dzisiaj. Warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu firma zainwestowała ok. 1,5 miliarda dolarów w celu zabezpieczenia kapitału w kryptowalutę bitcoin. Nie tak dawno, na łamach Twittera Elon Musk poinformował o swojej decyzji:

– W ramach tej polityki zainwestowaliśmy łącznie 1,50 mld USD w bitcoina i możemy nabywać i utrzymywać aktywa cyfrowe od czasu do czasu lub długoterminowo. Ponadto spodziewamy się, że w najbliższej przyszłości zaczniemy akceptować bitcoina jako formę płatności za nasze produkty, zgodnie z obowiązującymi przepisami i początkowo w ograniczonym zakresie, którego możemy upłynnić po otrzymaniu lub nie – 

Wpływ decyzji na rynek Bitcoina

Półtora miesiąca po tej publikacji jesteśmy świadkami rewelacji, którą opisałem powyżej. 

Kilka minut później Elon Musk dodał, że bitcoiny pozyskane przez Teslę ze sprzedaży samochodów nie będą wymieniane na walutę tradycyjną. Oznacza to, że będą zasilały i tak potężną już bazę kryptowalutową utrzymywaną przez spółkę.

Dzisiaj widzimy, że Bitcoin poszedł w górę o 900 dolarów po „ćwierknięciu”, a akcje Tesli czekają na otwarcie pre-marketu. Tuż po godzinie 08:00 Bitcoin urósł o prawie 900 dol., zyskując 1,6% i testując poziom 55,55 tys. dol., będący sesyjnym szczytem.

Inne wpisy dot. Bitcoina:

Spadek notowania Bitcoina i krótki przegląd notowań z dzisiaj
Czy Bitcoin niedługo osiągnie wartość 100k USD? Tak przewiduje jeden z analityków – Kaleo