Oprowadzanie po Dubaju – Dubai Creek Tower

Dubaj to miasto, które jest synonimem przepychu i luksusu, ale również powstania czegoś z niczego. Ogromne i ambitne inwestycje, przestrzeń do biznesu oraz nietuzinkowy klimat otaczają to miejsce magiczną aurą pożądania i sfery marzeń wakacyjnych wojaży. Co zatem można tam zobaczyć? Oprócz architektury ogromną popularnością cieszy się Dubai Creek Tower – co to jest?

Dubail Creek Tower czyli kolejna droga zabawka?

Dubai Creek Tower to ambitny projekt obsługiwanej wieży obserwacyjnej, która aktualnie znajduje się w budowie w Dubaju. Inwestycja jest niezwykle ambitna i nie należy to najtańszych, co już zdążyły nas przyzwyczaić inne inwestycje realizowane w Dubaju. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 3,67 miliarda AED co w przeliczeniu na dolary daje nam okrągły miliard. 

Dubai Creek Tower – co to właściwie jest za obiekt?

Dubai Creek Tower to najwyższa podtrzymywana wieża na świecie, która będzie liczyć 828 metrów wysokości. Obiekt ten nie tylko ma posłużyć jako wieża obserwacyjna, czyli jedno z najbardziej atrakcyjnych (tak domniemywam) celów ruchu turystycznego, ale również jako kolejny symbol potęgi i bogactwa ZEA. 

Dubai Creek Tower – kiedy zostanie ukończona?

Szacuje się, że zakończenie prac budowlanych dla tego projektu to 2022 rok, natomiast w związku z panującą pandemią Sars COV-2 (Covid-19) prace zostały opóźnione. Na chwilę obecną, nie tylko ja czekam na zakończenie tego ambitnego projektu, ale mam pewność, że również wielu potencjalnych turystów chcących zobaczyć wspaniałości Dubaju. Dla chętnych, którzy chcą już teraz odwiedzić to wspaniałe miasto zachęcam do przeczytania artykułów o innych atrakcjach, które opisałem tutaj:

3 atrakcje w Dubaju, które warto zobaczyć
Co ma wspólnego Dubaj i Ferrari?