SynBiotic SE kolejnym podmiotem inwestującym w Bitcoin

Niemiecka firma SynBiotic SE to kolejny podmiot gospodarczy, który zainteresował się kryptowalutami! Jak udało mi się przeczytać na portalu cointelegraph.com (https://cointelegraph.com/news/german-cannabis-company-hedges-with-bitcoin-in-case-euro-crashes) firma przerzuciła część swoich aktywów pieniężnych do Bitcoina!

Bitcoin już niedługo walutą firm?

W artykule, który podlinkowałem wyżej, w komunikacie z 16 lutego można wyczytać, że firma zdecydowała się na przeniesienie części płynnych zasobów pieniężnych z uwagi na “uzasadnioną obawę przed masową dewaluacją walut FIAT”. Cały komunikat znajduje się tutaj -> https://www.synbiotic.com/2021/02/16/synbiotic-se-becomes-the-first-publicly-traded-company-in-germany-to-hedge-against-euro-currency-devaluation-with-bitcoin/

Lars Müller, który jest dyrektorem generalny podkreślił, że decyzja jest spowodowana obawą przed utratą wartości walut FIAT, nie wzrostem notowania kryptowalut Bitcoin. Cytując “mamy więcej długoterminowego zaufania do bitcoina niż do euro lub dolarów, gdzie centralna instytucja, pod wpływem polityków, może niepomiernie zwiększyć podaż pieniądza.”

Kim jest Synbiotic SE i dlaczego o tym piszę?

Synbiotic SE buduje zróżnicowaną grupę firm w sektorze konopi, koncentrując się na syntetycznej produkcji kannabinoidów i produktów wellness. Twierdzi, że jest pierwszą publicznie notowaną firmą w Niemczech, która inwestuje w Bitcoin jako zabezpieczenie przed dewaluacją fiatów.

Wpływ wejścia na rynek kryptowalut przez podmioty gospodarcze – jakie są efekty?

Dzięki rzetelności portalu Cointelegraph można wyczytać, że ogłoszenie przez Teslę inwestycji w Bitcoin o wartości 1,5 miliarda dolarów na początku tego miesiąca spowodowało, że cena skoczyła o 3000 dolarów w ciągu zaledwie kilku minut.

Tymczasem firma MicroStrategy, świadcząca usługi biznesowe, stale inwestuje w Bitcoin od połowy 2020 roku. Niedawno 1400 firm zapisało się na webinarium doradzające innym firmom, które chciałyby pójść w jej ślady.