Wieloryby wzmacniają Bitcoiny

Notowania kryptowaluty Bitcoin ponownie w górę! Aktualna cena za Bitcoina wynosi ponad 48 tysięcy dolarów (dane z 9 lutego) i od tego czasu powoli się umacnia. Wielu analityków, w tym m.in z Material Indicatro twierdzi, że motorem napędowym zmian ponownie są tzw. wieloryby. Według tychże analityków prawdopodobieństwo szczytu Bitcoina wzrośnie, gdy inwestorzy detaliczni masowo wejdą na rynek.

Dlaczego wieloryby napędzają wzrost ceny Bitcoin?

W ostatnich miesiącach, tak zwane “mega wieloryby” sprzedawały duże ilości Bitcoina pomiędzy 33 000 a 40 000 dolarów. Zlecenia w zakresie od 1 mln do 10 mln USD znacznie wzrosły na głównych giełdach kryptowalutowych, w tym Binance. Jednak gdy cena Bitcoina zaczęła konsolidować się powyżej 33 000 USD po korekcie z 40 000 USD, popyt kupujących ze strony wielorybów ponownie wzrósł. Analitycy z “Material Scientist” powiedzieli, że wieloryby wykazywały niezwykle duży wolumen, około 150 milionów dolarów w ciągu 24 godzin. Ta metryka pokazuje, że wieloryby konsekwentnie gromadzą Bitcoin w następstwie wiadomości, że Tesla kupiła BTC o wartości 1,5 miliarda dolarów. powiedzieli:

“I w końcu, wieloryby nadal napędzają całą tę sprawę i są w górę w wielkim czasie! Dlaczego niebieski jest tak bardzo w górę, można zapytać. Ze względu na to, że wieloryby mają niezwykle duży wolumen netto ($150M w ciągu ostatnich 24 godzin)! Zazwyczaj stanowią one tylko niewielki ułamek całkowitego CVD, ale teraz stanowią większość. Tak więc, ten ruch do $50k był prawie wyłącznie napędzany przez wieloryby!”.

Dlaczego teraz?

Analitycy twierdzą, że szał wokół spółek publicznych będących właścicielami Bitcoina tworzy pozytywny sentyment rynkowy wokół dominującej kryptowaluty. Filbfilb, pseudonimowy trader Bitcoin, powiedział, że w obecnym środowisku gospodarczym akcjonariusze prawdopodobnie zażądałby od spółek publicznych zabezpieczenia ekspozycji po tym, jak Tesla zlikwidowała ryzyko posiadania Bitcoina. Dodatkowo, Raoul Pal, dyrektor generalny Real Vision Group, również podkreślił, że Bitcoin jest wciąż na wczesnym etapie swojego rajdu. Jeśli chodzi o świadomość głównego nurtu, nadal istnieje ogólnie niski poziom świadomości Bitcoin wśród przypadkowych inwestorów. W 2017 roku wielu inwestorów detalicznych spieszyło się z zakupem Bitcoina. Pal wyjaśnił:

“Dzisiaj miałem rozmowę zbliżeniową z moimi najstarszymi, najlepszymi przyjaciółmi, których znam od 6 roku życia, dalej. Niektórzy są zamożni, a niektórzy zmagają się z problemami. Tylko 2 posiada Bitcoin z 12, a ja błagałem i prosiłem o to przez rok. Z drugiej strony mój nauczyciel jogi ciągle prosi o płatności w bitcoin! Wcześnie.”